نحوه برگزاری امتحانات در دانشگاه های تهران مشخص شد

نحوه برگزاری امتحانات در دانشگاه های تهران مشخص شد

معاون دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه نحوه برگزاری امتحان در دانشگاه‌های تهران و البرز مشخص شد، گفت: سه مرکز دانشگاهی به عنوان محل برگزاری امتحان در شهرستان‌ها تعیین شده است.

سعید حبیبا در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مسائل مورد بحث در جلسه اخیر دبیران مناطق ده‌گانه و معاونان دانشجویی دانشگاه‌های منطقه یک، گفت: در این جلسه عمدتاً در خصوص روش برگزاری امتحانات و بازگشایی خوابگاه‌ها گفتگو و مقرر شد امتحانات کارشناسی اکثر دانشگاه‌های منطقه یک (دانشگاه‌های تهران و البرز)، در وهله نخست به صورت مجازی برگزار شود.

وی ادامه داد: با این وجود اما، آن دسته از دانشجویان که در تهران و یا حتی مقیم شهرستان‌های اطراف و نزدیک به تهران اقامت داشته و نیازی به خوابگاه ندارند، می‌توانند طبق برنامه اعلام شده در دانشکده‌های مربوطه حضور پیدا کنند و امتحان بدهند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران افزود: همچنین آن دسته از دانشجویان که در شهرهای مختلف کشور ساکن هستند، طی یکی دو هفته آینده، فرصت دارند که از طریق سامانه گلستان دانشگاه اعلام کنند که تمایل دارند در چه شهری امتحان بدهند، تا پس از هماهنگی‌های لازم، در همان شهرهای محل سکونت شان و در یکی از مراکز دانشگاهی (پیام نور، علمی کاربردی، فرهنگیان و..) در امتحانات شرکت کنند.

حبیبا ادامه داد: امتحانات تحصیلات تکمیلی بر این اساس است که اولویت نخست، آزمون به صورت حضوری است، ولی اگر امکان برگزاری امتحانات به صورت حضوری فراهم نباشد، در وهله دوم امتحانات به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر قابل پیش بینی نیست و نمی‌توان به قطعیت عنوان داشت که ترم آینده به صورت حضوری برگزار می‌شود یا غیرحضوری، اظهار داشت: مشخصاً خروجی‌های این ترم، مسیر ما را در برگزاری ترم بعد روشن خواهد کرد.

حبیبا گفت: در عین حال نحوه برگزاری کلاس‌های ترم آینده در وهله اول باز می‌گردد به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا. اگر این ستاد مصوبه‌ای مبنی بر برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی و یا بازگشایی کلاس‌ها داشته باشد، طبیعتاً ما حسب ابلاغ، عمل خواهیم کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران ادامه داد: هرچند ترجیح ما بر این است که شرایط به گونه‌ای باشد تا کلاس‌ها به صورت حضوری باشد، با این وجود اما اگر وضعیت شیوع بیماری، حاد باشد و امکان برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری فراهم نشود، قطعاً به صورت مجازی برگزار خواهد شد؛ در این خصوص، ما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

به گزارش مهر؛ دانشگاه‌های البرز و دانشگاه‌های واقع در تهران از جمله دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه الزهرا، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه هنر، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه جامع علمی کاربردی جزء دانشگاه‌های منطقه یک محسوب می‌شوند.