زمان اعلام نتایج نهایی فراخوان جذب هیأت علمی در دانشگاه آزاد

زمان اعلام نتایج نهایی فراخوان جذب هیأت علمی در دانشگاه آزاد

انتشار: ۲ بهمنماه ۱۳۹۷

مدیر مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد با تشریح برنامه های جذب هیأت علمی در این دانشگاه گفت:

تقویم زمانی توسط مرکز جذب اعلام می‌شود که در پایان اسفند و اوایل فروردین اسامی نهایی را اعلام می‌کنیم

و متقاضیان از دانشگاه‌های معتبر دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و چند دانشگاه معتبر غیرانتفاعی جذب می‌شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش های تحصیلات تکمیلی و مدیر مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در نخستین جلسه هم‌اندیشی و هماهنگی فرآیند جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: ۳۹۶۰ متقاضی در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کردند که از این تعداد صلاحیت ۵۵۹ نفر احراز شده است. پرونده تمامی این متقاضیان بررسی شده و با توجه به نسبت استاد به دانشجو در رشته های تحصیلی هر واحد و استان و دیگر مولفه ها، غربالگری اولیه صورت گرفته است.

وی با اشاره به شرایط پذیرش متقاضیان جذب، اظهارداشت: علاوه بر شرایط علمی و عمومی، حداکثر سن برای متقاضیان جذب در دانشگاه آزاد اسلامی در گروه های غیرپزشکی ۴۰ سال، پزشکی ۳۵ سال و دکتری تخصصی ۴۵ سال است که رشته های تحصیلی متقاضیان در دو مقطع آخر تحصیلی باید با گروه آموزشی همخوانی داشته باشد.

دکتر رنجبر افزود: حداقل معدل متقاضیان جذب باید در دوره کارشناسی ۱۴، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای ۱۶ و دکتری تخصصی ۱۷ باشد.

مدیر مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح برنامه های جذب هیأت علمی در این دانشگاه، خاطرنشان کرد: تقویم زمانی توسط مرکز جذب اعلام می شود که در پایان اسفند و اوایل فروردین اسامی نهایی را اعلام می کنیم و متقاضیان از دانشگاه های معتبر دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و چند دانشگاه معتبر غیرانتفاعی جذب می شوند.

در ادامه، دکتر محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به مراحل جذب هیأت علمی در واحدهای علوم پزشکی، گفت: ۵۰۰ نفر در سامانه جذب اعضای هیأت علمی ثبت‌نام کرده اند و بررسی صلاحیت های علمی و عمومی متقاضیان در دست بررسی است.

دکتر محمدرضا مردانی مدیرکل دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به دغدغه های دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی درخصوص جذب و تبدیل وضعیت اساتید، تأکید کرد: معیار صلاحیت عمومی این است که استاد علاوه بر تخصص علمی و آموزشی، دارای تعهد و علاقمند به اسلام و انقلاب باشد.

وی ادامه داد: اساتیدی که در قالب پیمانی در حال فعالیت هستند، باید در هیأت امنای استانی مورد ارزیابی قرار گیرند و پس از تأیید، به هیأت مرکزی جذب دانشگاه که جایگزین هیأت مرکزی جذب وزارت علوم است، معرفی شوند.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی با قدردانی از قاطعیت دکتر ولایتی در رعایت ارزش های اسلامی و انقلابی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دکتر ولایتی در مورد ارزش ها و معیارهای نظام جمهوری اسلامی ایران با صراحت صحبت کرده است و خوشحالم که ایشان در این زمینه قاطعیت نشان داده است. اینکه بر جذب اساتید شایسته تأکید می شود، قابل تقدیر است، چرا که استاد نقش اصلی در پرورش دانشجو برعهده دارد و باید از صلاحیت های عمومی و علمی برخوردار باشد.

وی تأکید کرد: تزکیه و مسائل تربیتی با شیوه‌ و روشی که دانشگاه آزاد اسلامی در پیش گرفته است، منجر به تحول عظیم در این دانشگاه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در ادامه این جلسه، روسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها از جمله مازندران، اصفهان، مرکزی، گلستان، قزوین و یزد به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در زمینه فعالیت هیات های اجرایی جذب در استان ها پرداختند.