تسهیل در روند جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی

تسهیل در روند جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی

انتشار: بیست و سوم مردادماه ۱۳۹۳

روند جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی تسهیل شد. به گزارش کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی، معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با تاکید بر جذب اعضای هیات علمی متعهد و مومن با تخصص‌های ویژه، از تسهیل روند جذب اعضای هیأت علمی و رشد آن نسبت به سال گذشته خبر داد.
دکتر مهرداد نوابخش در گفت‌وگو با خبرنگار آنا افزود: با توجه به دستورات دکتر میرزاده رئیس دانشگاه آزاد و پیگیری‌های ایشان مبنی بر جذب افراد متخصص و یا phd جهت تکمیل نیروی انسانی در واحدهای استان تهران، فراخوان جذب و اعلام نیاز واحدها در سایت‌ها و روزنامه‌‌های کثیرالانتشار اعلام شد که بدین ترتیب پرونده بیش از دوهزار متقاضی که عموما دانش آموخته‌های دوره دکتری بودند پس از تکمیل پرونده و فرم‌های مربوطه متقاضیان هیات علمی شدن در واحدهای استان تهران در حال بررسی است.
نوابخش ادامه داد: مجموعه استان تهران به علت داشتن بیشترین تعداد دانشجو و بیشترین تنوع در زمینه رشته و مقاطع تحصیلی اعم  از کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری‌، کار حجم بسیار پیچیده و گسترده‌ای را در ستاد هماهنگی استان تهران پدید آورده است.

وی اظهار کرد: بیش از دو ماه همکاران ما درحوزه‌های گوناگون واحدهای دانشگاهی و ستاد هماهنگی با توجه به اهمیت موضوع و کیفی سازی واحدهای دانشگاهی به خصوص در استان تهران و دستورات اکید رئیس دانشگاه مبنی بر پیگیری و جذب هر چه سریع‌تر افراد در واحدهای دانشگاهی، بدون تعطیلی پیگیر موضوع شدند.

نوابخش ادامه داد: در جلسه‌ای که به دلیل اهمیت آن با حضور رئیس دانشگاه و استادان مبرز عضو شورای جذب استان تهران برگزار شد، دکتر میرزاده بر جذب اعضای هیات علمی متعهد، مومن و با تخصص‌های ویژه تاکید کرد.
معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران تصریح کرد: با توجه به نیازهای جامعه و اینکه جوانان در مقاطع تحصیلی تکمیلی دانشگاه‌ها، نیازمند استادان با تجربه هستند،  پرونده ۵۰ متقاضی جذب در هیات علمی واحدهای تهران بررسی شد و به زودی حکم فعالیت به این دوستان برای شروع همکاری در سال تحصیلی جدید ابلاغ خواهد شد .وی یادآور شد: با توجه به بخشنامه‌ها و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای جذب در استان‌ها شکل می‌گیرد و در کمیته‌های ویژه تخصصی، بهترین افراد با صلاحیت‌های علمی انتخاب می‌شوند که تا مهر ماه معرفی می‌شوند.
نوابخش تاکید کرد: جذب اعضای هیات علمی بر اساس نیازسنجی واحدها صورت می‌گیرد و همچنان سایت جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی فعال است.

گروه ApplyRoad، پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر، پذیرش و چاپ مقاله ISI، پذیرش و چاپ مقاله ISC را به صورت تضمینی به انجام می رساند.