تدابیر وزارت بهداشت برای افزایش شانس قبولی داوطلبان سهمیه آزاد آزمون دستیاری

تدابیر وزارت بهداشت برای افزایش شانس قبولی داوطلبان سهمیه آزاد آزمون دستیاری

انتشار: چهارم مردادماه ۱۳۹۳

به گزارش ایسنا، معاون آموزشی وزارت بهداشت، تدابیر وزارت بهداشت برای اصلاح و افزایش شانس قبولی داوطلبان سهمیه آزاد چهل و یکمین آزمون دستیاری را تشریح کرد.

دکتر امیر حسین ضیایی با اشاره به مخالفت مجلس با فوریت اصلاح سهمیه ۳۰ درصدی مناطق محروم آزمون دستیاری، گفت: مصوبه مجلس درباره سهمیه ها در آزمون امسال اعمال می‌شود، اما در وزارت بهداشت برای اصلاح شانس قبولی داوطلبان سهمیه آزاد تلاش می‌شود حتی‌الامکان ظرفیت‌های پذیرش آزمون را افزایش دهیم و بی‌شک این افزایش ظرفیت‌ها در دانشگاه های بزرگ اعمال خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به خالی ماندن بخشی از سهمیه مناطق محروم طبق روال سال‌های گذشته، تأکید کرد:‌ سهمیه‌های خالی به داوطلبان سهمیه آزاد تعلق می گیرد و با پذیرش آنها پر می­شود.

به گفته ضیایی، با اتخاذ این تدابیر و همچنین با اذعان به اینکه شماری از داوطلبان نیز در ظرفیت‌های سهمیه آزاد قبول پذیرفته می‌شوند، پیش‌بینی می‌شود بخشی از نگرانی داوطلبان سهمیه آزاد در این باره برطرف شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در خاتمه با اشاره به آغاز انتخاب رشته آزمون دستیاری از روز شنبه چهارم مرداد ماه، به همه داوطلبان توصیه کرد رشته موردعلاقه خود را انتخاب کرده و از انتخاب رشته تنها با هدف قبولی پرهیز کنند زیرا امکان تغییر رشته و دانشگاه، بعد از قبولی میسر نیست.